Kalkulatory emerytalne

Kalkulatory pozwolą Ci oszacować wysokość Twojej emerytury z I, II oraz III filaru  w oparciu o wprowadzone przez Ciebie dane. Jeżeli nie wszystkie terminy są dla Ciebie jasne lub masz wątpliwości skorzystaj ze Słownika pojęć.

 

Kalkulator emerytalny - I i II filar


Wartość miesięcznej składki emerytalnej przedsiębiorcy stanowi 19,52% podstawy wymiaru składki wpłacanej do ZUS-u.

W przypadku niepodania kwoty wyliczonej przez ZUS, kapitał początkowy zostanie wyliczony na podstawie podanych okresów składkowych i nieskładkowych oraz wskaźnika wysokości podstawy wymiaru obliczonego wg OBECNEJ relacji pensja / średnia krajowa

Możliwość wyboru tylko dla osób urodzonych pomiędzy 1948-1969rr.

Informacje o aktualnym kapitale zgromadzonym w OFE możesz uzyskać w wybranym przez Ciebie funduszu emerytalnym.

Wypełnienie tego pola nie jest obowiązkowe, umożliwi jednak obliczenie emerytury z większą dokładnością
okresy składkoweokresy nieskładkowe

Kapitał początkowy:
0

 

 

Kalkulator III filaru pozwala obliczyć ile uda Ci się zaoszczędzić, jeżeli będziesz odkładał regularnie tę samą kwotę.
Wybór strategii inwestycyjnej powinien być uzależniony od okresu przez jaki zamierzamy oszczędzać, to znaczy ile pozostało nam do emerytury. Im jest on dłuższy tym większe powinno być zaangażowanie środków w modelu „agresywnym” (70% fundusze akcji oraz 30% fundusze dłużne).
W miarę jak będziemy się zbliżać do wieku emerytalnego powinniśmy inwestować nasze oszczędności w modelu „bezpiecznym” (20% fundusze akcji oraz 80% fundusze dłużne).

 

 

Kalkulator emerytalny - III filar


Zalecana minimalna kwota wpłaty to 100 zł

Wiek przejścia do wyboru z listy od 40 do 85 lat - domyślny 67

Jak chcialbyś zainwestowac tę kwotę? Biorąc pod uwagę średnioroczne stopy zwrotu dla głównych grup funduszy, ustal swoją strategię


       

Model inwestycji agresywnej jest rekomendowany dla osób do 40 lat i polega na większym zaangażowaniu w fundusze akcyjne (70%), a w mniejszym w fundusze dłużne (30%)

Model inwestycji bezpiecznej jest rekomendowany dla osób powyżej 40 lat i polega na większym zaangażowaniu w fundusze dłużne, np. obligacje (70%), a w mniejszym w fundusze akcji (30%)

Ta strona internetowa używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Wiecej informacji dostępne jest pod tym linkiem.
Zamknij